RMC1/20-36R5FPA
MFR.Part #
RMC1/20-36R5FPA
JLCPCB Part #
C7289141
Description
-55℃~+155℃ 36.5Ω 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS