RMC1/8K43R0DTP
MFR.Part #
RMC1/8K43R0DTP
JLCPCB Part #
C20095171
Description
-55℃~+155℃ 250mW 43Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS