RMC1/2K56R0FTE
MFR.Part #
RMC1/2K56R0FTE
JLCPCB Part #
C6977154
Description
-55℃~+155℃ 56Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS