RMC1/16SK80R6DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK80R6DTH
JLCPCB Part #
C5876266
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 100mW 80.6Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS