RMC1/10K26R1FTP
MFR.Part #
RMC1/10K26R1FTP
JLCPCB Part #
C5726048
Description
-55℃~+155℃ 125mW 26.1Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS