RMC10K363FTH
MFR.Part #
RMC10K363FTH
JLCPCB Part #
C323653
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS