RYHS16V560UF8*11
MFR.Part #
RYHS16V560UF8*11
JLCPCB Part #
C48970222
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
11.5mm 14mΩ@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 4.2A@100kHz 560uF 8mm Polymer Plugin,D8xL11.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS