EFVG016ADA101M0677
MFR.Part #
EFVG016ADA101M0677
JLCPCB Part #
C22469989
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS