P6SMBJ6.5A
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
P6SMBJ6.5A
JLCPCB Part #
C3712749
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-50℃~+150℃ 11.2V 500uA 53.6A 6.5V 600W 7.2V TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS