LDI1117-3.3H
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
LDI1117-3.3H
JLCPCB Part #
C3744131
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.25V@(1A) 15V 1A 3.3V 50dB@(120Hz) 5mA Fixed Over Current Protection、Thermal shutdown Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS