TV15C8V5JB-HF
MFR.Part #
TV15C8V5JB-HF
JLCPCB Part #
C3705976
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 104.17A 14.4V 20uA 8.5V 9.44V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS