CMP90N15
Extended
Manufacturer
Cmos
MFR.Part #
CMP90N15
JLCPCB Part #
C5371896
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 150V 16mΩ@10V 251nC 288pF 315W 4.5V 5.2nF 90A TO-220 MOSFETs ROHS