CMF16N65
Extended
Manufacturer
Cmos
MFR.Part #
CMF16N65
JLCPCB Part #
C5203970
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 16A 20pF 220pF 3.3nF 40W 470mΩ@10V 4V 50nC 650V Half-Bridge N-Channel TO-220F MOSFETs ROHS