PDQE20-Q48-D15-D
Extended
Manufacturer
CUI
MFR.Part #
PDQE20-Q48-D15-D
JLCPCB Part #
C7324613
Package
DIP,25.4x25.4mm
Description
-40℃~+105℃ 11.7mm 15V 18V~75V 2 200mVp-p 25.4mm 25.4mm 270kHz 600uF 667mA 90% Short Circuit Protection、Over Current Protection、Overvoltage protection、Under Voltage Protection、Automatic fault recovery ±1% DIP,25.4x25.4mm DC-DC Power Modules ROHS