CHP0805-FX-2700ELF
MFR.Part #
CHP0805-FX-2700ELF
JLCPCB Part #
C5968670
Description
-55℃~+155℃ 270Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS