CHP0805-FX-15R0ELF
MFR.Part #
CHP0805-FX-15R0ELF
JLCPCB Part #
C5968664
Description
-55℃~+155℃ 15Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS