SMCJ26CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ26CA
JLCPCB Part #
C3720256
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 26V 28.9V 35.7A 42.1V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS