AS6C1008-55PINTR
Extended
Manufacturer
Alliance Memory
MFR.Part #
AS6C1008-55PINTR
JLCPCB Part #
C5948567
Package
PDIP-32
Description
-40℃~+85℃ 10mA 1Mbit 1uA 2.7V~5.5V 55ns Parallel Port (Parallel) PDIP-32 SRAM ROHS