6R3ARCP561M06X8T
MFR.Part #
6R3ARCP561M06X8T
JLCPCB Part #
C5379961
Package
Plugin,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 13mΩ@300kHz 2.5mm 4.7A@100kHz 560uF 6.3V 6.3mm 8mm Polymer ±20% Plugin,D6.3xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS