EMVH101ARA220MJA0G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMVH101ARA220MJA0G
JLCPCB Part #
C7184288
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 100V 106.95mA@120Hz 10mm 10mm 2000hrs@125℃ 22uF 550mΩ@100kHz ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS