UUA1V221MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUA1V221MNL1GS
JLCPCB Part #
C2163209
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 220uF 35V 375mA@120Hz 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS