E36F401CDN332MEA5U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
E36F401CDN332MEA5U
Description
-40℃~+85℃ 21.4A@3kHz 26mΩ@120Hz 31.8mm 3300uF 400V 76.2mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS