EMHS250ARA182MLH0S
MFR.Part #
EMHS250ARA182MLH0S
JLCPCB Part #
C6548891
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 1.14A@120Hz 16.5mm 16mm 1800uF 25V 5000hrs@125℃ 57mΩ@100kHz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS