EMVE500ARA331MLH0S
MFR.Part #
EMVE500ARA331MLH0S
JLCPCB Part #
C6033891
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+105℃ 16.5mm 16mm 2000hrs@105℃ 330uF 50V 600mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS