EMVE500ARA331MKE0S
MFR.Part #
EMVE500ARA331MKE0S
JLCPCB Part #
C6240319
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-40℃~+105℃ 12.5mm 13.5mm 2000hrs@105℃ 330uF 500mA@120Hz 50V ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS