SST25VF040B-50-4C-QAF-T
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SST25VF040B-50-4C-QAF-T
JLCPCB Part #
C629147
Package
WSON-8-EP(5x6)
Description
100 Years 100,000 cycles 2.7V~3.6V 4Mbit 50MHz 5uA SPI WSON-8-EP(5x6) NOR FLASH ROHS