TC1055-2.6VCT713
MFR.Part #
TC1055-2.6VCT713
JLCPCB Part #
C626393
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 2.6V 250mV@(100mA) 6.5V 64dB@(1kHz) 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS