567LMB400M2EG
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
567LMB400M2EG
JLCPCB Part #
C5514065
Package
Plugin,D35xL47mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 2.36A@120Hz 3000hrs@105℃ 35mm 400V 47mm 560uF 740.118mΩ@120Hz ±20% Plugin,D35xL47mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS