188LBB100M2BF
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
188LBB100M2BF
JLCPCB Part #
C5876910
Package
Plugin,D22xL42mm
Description
-40℃~+85℃ 100V 10mm 138.16mΩ@120Hz 1800uF 2.77A@120Hz 22mm 3000hrs@85℃ 42mm ±20% Plugin,D22xL42mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS