E37F501CPN562MEE3U
MFR.Part #
E37F501CPN562MEE3U
JLCPCB Part #
C3812740
Package
Bolt,D76.2xL144mm
Description
-40℃~+85℃ 144mm 17.1A@120Hz 20mΩ@120Hz 31.8mm 5000hrs@85℃ 500V 5600uF 76.2mm ±20% Bolt,D76.2xL144mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS