LP38691QSDX-1.8/NOPB
MFR.Part #
LP38691QSDX-1.8/NOPB
JLCPCB Part #
C2859839
Package
WSON-6-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100uA 10V 500mA 55dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive WSON-6-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS