AFK158M35P44T-F
MFR.Part #
AFK158M35P44T-F
JLCPCB Part #
C2449672
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.8A@100kHz 1500uF 35V 35mΩ 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS