AFK688M06P44VT-F
MFR.Part #
AFK688M06P44VT-F
JLCPCB Part #
C2443159
Package
SMD,D16xL17.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1.35A@120Hz 16mm 17.3mm 35mΩ@100kHz 5000hrs@105℃ 6.3V 6800uF ±20% SMD,D16xL17.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS