AFK158M35P44VT-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AFK158M35P44VT-F
JLCPCB Part #
C2443157
Package
SMD,D16xL17.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1.35A@120Hz 1500uF 16mm 17.3mm 35V 35mΩ@100kHz 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL17.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS