LM2596HVT-12G
Extended
Manufacturer
HANSCHIP semiconductor
MFR.Part #
LM2596HVT-12G
JLCPCB Part #
C22439329
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 10mA 12V 150kHz 3A 5V~57V Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS