LM2576HVT-12G
Extended
Manufacturer
HANSCHIP semiconductor
MFR.Part #
LM2576HVT-12G
JLCPCB Part #
C22439332
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(TA) 1 12V 15V~55V 3A 52kHz 5mA Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS