LM2596HVT-12
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM2596HVT-12
JLCPCB Part #
C2902503
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃ 1 127kHz~173kHz 12V 3A 40V Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS