EMHS250GRA132MKG5S
MFR.Part #
EMHS250GRA132MKG5S
JLCPCB Part #
C2166118
Package
SMD,D12.5xL16mm
Description
-40℃~+125℃ 1.16A@100kHz 12.5mm 1300uF 16mm 25V 5000hrs@125℃ 70mΩ@100kHz ±20% SMD,D12.5xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS