EMVH500GDA331MLH0S
MFR.Part #
EMVH500GDA331MLH0S
JLCPCB Part #
C2163375
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 150mΩ@100kHz 16.5mm 16mm 330uF 5000hrs@125℃ 50V 850mA@100kHz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS