UCX1E152MNQ1MS
MFR.Part #
UCX1E152MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2164516
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+135℃ 1500uF 2000hrs@135℃ 25V 50mΩ 600mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS