EMVE6R3ADA101MF55G
MFR.Part #
EMVE6R3ADA101MF55G
JLCPCB Part #
C2163084
Package
SMD,D6.3xL5.2mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 100uF 5.2mm 6.3V 6.3mm 69mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS