EMVE160ADA470MF55G
MFR.Part #
EMVE160ADA470MF55G
JLCPCB Part #
C2162968
Package
SMD,D6.3xL5.2mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 47uF 48mA@120Hz 5.2mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS