EMVH160GRA102MMH0S
MFR.Part #
EMVH160GRA102MMH0S
JLCPCB Part #
C1585202
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 1.2A@100kHz 1000uF 100mΩ@100kHz 16.5mm 16V 18mm 5000hrs@125℃ ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS