APS-160ETD181MHB5S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APS-160ETD181MHB5S
JLCPCB Part #
C1578631
Package
Plugin,D8xL13mm
Description
-55℃~+105℃ 13mm 16V 16mΩ 180uF 2000hrs@105℃ 3.5mm 4.36A@100kHz 8mm Polymer ±20% 插件,D8xL13mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS