EMVE160ADA330MF55G
MFR.Part #
EMVE160ADA330MF55G
JLCPCB Part #
C2164313
Package
SMD,D6.3xL5.2mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 33uF 45mA@120Hz 5.2mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS