MC74F640DW
MFR.Part #
MC74F640DW
JLCPCB Part #
C3753498
Package
SOIC-20
Description
0℃~+70℃ 15mA 4.5V~5.5V 64mA 74F 8 Bidirectional Tri-State SOIC-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS