74F368SC
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74F368SC
JLCPCB Part #
C3755018
Package
SOIC-16
Description
0℃~+70℃ 15mA 2 2、4 4.5V~5.5V 64mA 74F Tri-State SOIC-16 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers