MC74F241DW
MFR.Part #
MC74F241DW
JLCPCB Part #
C3753636
Package
SOIC-20
Description
-55℃~+125℃ 15mA 4.5V~5.5V 6.5ns@5V,50pF 64mA 74F 8 Tri-State Unidirectional SOIC-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS