74ALVC16500MTDX
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74ALVC16500MTDX
JLCPCB Part #
C4468560
Package
TSSOP-56
Description
-40℃~+85℃ 1.65V~3.6V 18 24mA 24mA 40uA 74ALVC D Latch Tri-State TSSOP-56 Latches ROHS