1SMA60CAT3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
1SMA60CAT3G
JLCPCB Part #
C184076
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 110pF 2.5uA 4.1A@10/1000us 400W 60V 73.72V 96.8V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS